SFINKS POLSKA SFINKS POLSKA

Sfinks Polska zarządza obecnie ponad 170 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, a także 2 restauracjami Fabryka Pizzy i kultowym pubem Bolek w Warszawie. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Dachser Dachser

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy uzupełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 42 państwach i 437 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 25 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 74 mln przesyłek o łącznej wadze 35 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Tikkurila Tikkurila

Tikkurila jest jednym z wiodących dostawców profesjonalnych rozwiązań w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni. Jest liderem sektora farb dekoracyjnych w Finlandii, Szwecji i Rosji oraz jednym z czołowych graczy na rynku farbiarskim w krajach bałtyckich i w Polsce. Tikkurila Polska zajmuje się produkcją, dystrybucją i sprzedażą wyrobów w ramach marek: Tikkurila, Jedynka, Beckers oraz Polifarb Dębica i Anza. W ofercie posiada szeroką gamę produktów do malowania wszelkich rodzajów powierzchni, a także szereg wyrobów uzupełniających, służących przygotowywaniu podłoża pod malowanie oraz linię produktów do tworzenia efektów dekoracyjnych. Tikkurila została założona w 1862 roku w Finlandii.

Porta Porta

Porta KMI Poland jest największym producentem drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej. W pięciu nowoczesnych fabrykach: w Bolszewie, dwóch zakładach w Ełku, w fabryce w Suwałkach oraz w rumuńskim Aradzie produkuje co miesiąc ponad 85 tys. drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych. W ramach przyjętej w 2015 r. nowej strategii biznesowej firma działa zgodnie z ideą biznesu otwartego, inicjując dialog, współpracę, rozwój i przyczyniające się do niego zmiany. Porta prowadzi działalność od 1992 r. i obecnie zatrudnia ponad 1800 osób. W 2016 r. jej przychody sięgnęły 365 mln zł. Wytwarzane przez Porta drzwi są sprzedawane na rynkach całego świata, tylko w Polsce co miesiąc wybiera je do swoich domów i mieszkań ponad 20 000 klientów.

Centrum targowo-kongresowe Centrum targowo-kongresowe

Centrum Targowo-Kongresowe to operator jednego z najnowocześniejszych obiektów wystawienniczo-eventowych w Polsce zlokalizowanego przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Obiekt ten jest w pełni dostosowany do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów (w tym bankietów, koncertów czy zawodów sportowych). Zajmuje łącznie 15 200 mkw., z czego 10 000 mkw. stanowi funkcjonalna i klimatyzowana hala wystawiennicza, 4 000 mkw. teren zewnętrzny, zaś 1 200 mkw. nowoczesne zaplecze konferencyjno-biurowe.
Centrum Targowo-Kongresowe jest też organizatorem dużych i ważnych biznesowo imprez targowych, w tym China Expo – China Brand Show Poland, poświęconych współpracy handlowej z Chinami, a także Targów Regionalia.

KRGiC KRGiC

Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu (KRGiC) to organizacja branżowa, która reprezentuje i chroni polski rynek gastronomiczny w kraju i za granicą. Do jej zadań należy działanie na rzecz rozwiązywania problemów branży, tworzenia korzystnych dla jej rozwoju warunków, a także dbanie o pozytywny wizerunek sektora gastronomicznego. KRGiC powstała w 2016 roku z inicjatywy wiodących przedstawicieli branży.

Kompap Kompap

Kompap SA to spółka giełdowa z branży poligraficznej. Posiada w swoim portfelu dwa zakłady graficzne należące do liderów rynku druku dziełowego w Polsce – OZGraf i BZGraf. Spółka ponadto zajmuje się produkcją specjalistycznych artykułów papierniczych i biurowych, jak koperty utajnione czy rolki do bankomatów z nadrukiem, a także drukiem akcydensowym. Kompap jest notowany na GPW od 1996 r.

Frisco Frisco

Frisco.pl to jeden z największych i najdłużej działających spożywczych e-sklepów. Frisco działa głównie na terenie Warszawy i okolic, oferując szeroki wybór artykułów spożywczych i chemii gospodarczej. Na terenie całej Polski realizuje zamówienia z wyłączeniem produktów świeżych. Frisco to największy sklep spożywczy w Internecie typu pure player - prowadzi sprzedaż wyłącznie przez Internet na bazie własnego zaplecza magazynowego i nie jest związany z żadną siecią handlową.

Plastbox Plastbox

Plast-Box SA jest jedną z najnowocześniejszych firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie, w których wykorzystuje najnowsze maszyny i technologie. Dzięki szerokiej ofercie i innowacyjnym metodom produkcji Plast-Box jest dostawcą pojemników i wiader z plastiku do wielu branż, w tym tak wymagających jak spożywcza i chemiczna. Wysoka jakość produktów i profesjonalny serwis sprawiają, że większość opakowań trafia do klientów zagranicznych. Plast-Box eksportuje swoje produkty do niemal wszystkich krajów europejskich. Spółka istnieje od 1983 r. Od 2004 r. jest notowana na GPW.

radpol radpol

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Grupa prowadzi działalność w oparciu o pięć zakładów: Radpol w Człuchowie - wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki, Finpol-Rohr - rury preizolowane, Elektroporcelana Ciechów – izolatory porcelanowe, Wirbet - żerdzie do słupów energetycznych linii przesyłowych, Rurgaz – rury wod-kan-gaz z tworzyw sztucznych. Wyroby grupy są sprzedawane w Polsce oraz eksportowane do wielu krajów w Europie. Radpol SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

presco presco

P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. jest jednym z wiodących podmiotów działających na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce. Spółka specjalizuje się w nabywaniu pakietów wierzytelności, które przez ich pierwotnych właścicieli zostały uznane za trudne do odzyskania, a następnie dochodzeniu ich zapłaty na własny rachunek. Spółka posiada bogate doświadczenie w nabywaniu i obsłudze wierzytelności m.in. od firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, banków, dostawców usług telewizji kablowej i Internetu. Na koniec I kw. 2013 r. prowadziła 1,13 mln spraw o wartości nominalnej 1,53 mld zł. Od lipca 2011 r. P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. jest notowana na głównym parkiecie GPW, a od kwietnia 2012 r. jej obligacje znajdują się w obrocie na Catalyst.

epower epower

Epower.pl jest marką należącą do spółki Empower Energy, która prowadzi działalność w zakresie sprzedaży energii elektrycznej i jest pierwszym w Polsce sprzedawcą prądu wyłącznie przez internet. Firma kupuje prąd hurtowo i odsprzedaje detalicznie gospodarstwom domowym i firmom. Klienci Epower nie są związani z dostawcą wieloletnią umową i zachowują wolność wyboru sprzedawcy co roku. Epower.pl swoje usługi zaczął świadczyć we wrześniu 2014 r.

Fundacja Piłka jest Piękna Fundacja Piłka jest Piękna

Fundacja Piłka jest Piękna to niezależna pozarządowa organizacja non-profit, transparentnie realizująca cele statutowe, jednocząc Przyjaciół Piłki Nożnej. Fundacja rozwija i upowszechnia dobre idee i działania związane z piłką nożną wspólnie ze wszystkimi, dla których ta dyscyplina jest źródłem pozytywnych emocji. Organizacja pragnie wspólnie krzewić i upowszechniać wiedzę o piłce nożnej, wspierając środowisko piłkarskie w dążeniu do nieustannego rozwoju. Swoimi działaniami chce inspirować do aktywności społeczności lokalne oraz te środowiska, które współtworzą wizerunek i sukcesy polskiej piłki nożnej.

Fundacja Amazonki Fundacja Amazonki

Federacja Stowarzyszeń „Amazonki” to największa organizacja kobieca w Polsce. Zrzesza 25 tys. kobiet z rakiem piersi, które działają w 209 klubach w całej Polsce. Celem Federacji jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia w powrocie do zdrowia, ułatwianie im podejmowania osobistych decyzji i znalezienia motywacji do walki o możliwie najlepszą jakość życia.
Federacja realizuje swoje cele poprzez:
- Tworzenie warunków sprzyjających wzajemnemu wsparciu, pomocy i samopomocy w powrocie do normalnego życia
- Reprezentowanie interesów kobiet dotkniętych rakiem piersi
- Zaznajamianie społeczeństwa, organów władzy oraz instytucji z problematyką kobiet po leczeniu raka piersi
- Działania na rzecz wczesnego wykrywania, leczenia, rehabilitacji kobiet po chorobie nowotworowej piersi.

mt targi mt targi

MT Targi są największym operatorem targowym w Warszawie i jednym z czołowych organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce. Spółka należy do Grupy MT Polska i odpowiada za kompleksową obsługę i przygotowanie imprez targowych. Organizuje również najważniejsze wydarzenia targowe w Polsce dla różnych branż, m. in. EuroGastro, Lato, TT Warsaw, WorldHotel, EuroLab i in.

RTS widzew RTS widzew

RTS Widzew Łódź to jeden z najbardziej zasłużonych polskich klubów piłkarskich. Jest czterokrotnym mistrzem Polski w latach 1981, 1982, 1996, 1997, wicemistrzem w latach 1977, 1979, 1980, 1983, 1984, 1995, 1999, a także zdobywcą Pucharu Polski w 1985 r. i Superpucharu Polski w 1996. Był półfinalistą Pucharu Klubowych Mistrzów Europy (obecnie Liga Mistrzów UEFA) w 1983 r. i uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA w 1997 r. Ma na swoim koncie również zwycięstwa w Pucharze Intertoto w latach 1976 i 1982. RTS Widzew Łódź jest jednym z czterech najpopularniejszych klubów piłkarskich w Polsce.

cedc cedc

CEDC jest największym producentem wódki na świecie i największym zintegrowanym koncernem napojów spirytusowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce i Rosji produkuje takie marki jak m.in.: BOLS, Absolwent, Żubrówka, Soplica, Green Mark, Zhuravli, Parliament i Royal vodka. CEDC eksportuje obecnie swoje produkty na wiele światowych rynków na całym świeci, włącznie ze Stanami Zjednoczonymi, Anglią, Francją i Japonią.
CEDC jest wiodącym importerem napojów alkoholowych w Polsce, Rosji i na Węgrzech. W Polsce, CEDC importuje wiele wiodących na świecie marek, w tym: wina Carlo Rossi, wina Concha y Toro, Metaxa Brandy, Remy Martin Cognac, Guinness, wina Sutter Home, Grant’s Whisky, Jagermeister, E&J Gallo, Jim Beam Burbon, Sierra Tequila, Teachers Whisky, Campari, Cinzano, Skyy Vodka i Old Smuggler. CEDC jest również wiodącym importerem napojów wysokoprocentowych i win z segmentu premium w Rosji.>

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS) jest organizacją branżową zrzeszającą producentów napojów spirytusowych. Do jego zadań należy podejmowanie działań ukierunkowanych na rozwój branży spirytusowej w Polsce i za granicą poprzez współpracę z przedstawicielami władzy publicznej oraz organizacjami społecznymi. ZP PPS zajmuje się przede wszystkim kwestiami związanymi z tworzeniem odpowiednich warunków prawnych i ekonomicznych dla rozwoju branży, umacnianiem wielowiekowej tradycji wyrobów spirytusowych, promowaniem nowych technologii oraz realizacją działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w branży spirytusowej. Podejmuje również szerokie działania edukacyjne mające na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń związanych z jego nieodpowiedzialną konsumpcją i sprzedażą.

A.pl A.pl

A.pl Internet pod marką A.pl prowadzi delikatesy internetowe o zasięgu krajowym. Delikatesy rozpoczęły działalność pod koniec 2008 r. na rynku warszawskim, a obecnie świadczą usługi również w Trójmieście, Krakowie, Katowicach wraz z miastami wchodzącymi w skład aglomeracji katowickiej, a także w Bydgoszczy, Olsztynie, Białymstoku, Szczecinie, Toruniu i Ostródzie. Plany spółki przewidują systematyczne poszerzanie zasięgu o kolejne lokalizacje. Asortyment delikatesów A.pl liczy blisko 20 tysięcy artykułów, wśród których są produkty spożywcze i chemia gospodarcza, a także artykuły biurowe, zoologiczne oraz sprzęt AGD. W 2010 r. spółka nawiązała współpracę z notowaną na GPW Grupą Bomi, która została dostawcą produktów oraz akcjonariuszem A.pl Internet. Pakiet akcji A.pl Internet posiada także giełdowa spółka Action. W październiku 2011 r. A.pl Internet kupiła warszawski sklep internetowy Fresh.24 pl. W grudniu 2011 r. A.pl Internet debiutował na NewConnect. A.pl został również wyróżniony w rankingu sklepów internetowych 2011.

Podaj.net Podaj.net

Podaj.net to największy polski serwis internetowy umożliwiający wymianę książek, filmów na dvd oraz gier, zaliczony przez miesięcznik Forbes do liderów polskiego Web 2.0. Liczba tytułów dodanych jak dotąd przez użytkowników do bazy serwisu przekracza 230 tysięcy. W serwisie można znaleźć zarówno nowości, jak i trudniej dostępne tytuły, również te o wyczerpanych nakładach.
Wymianie za pośrednictwem Podaj.net podlegają tytuły umieszczone w bazie portalu przez samych internautów. Książki, filmy i gry wymieniane są w oparciu o system punktów. Za każdy oddany egzemplarz użytkownik otrzymuje punkty, za które sam może pobrać wybraną pozycję od innej osoby. Zamówione książki, dvd i gry są przekazywane pocztą lub osobiście. W serwisie można znaleźć także tysiące ocen i recenzji, których autorami są sami internauci. Działa też jedno z większych w polskim internecie for dyskusyjnych poświęconych książkom i czytelnictwu.